Co pić stosując catering dietetyczny? - Catering dietetyczny Koper Field
Co pić stosując catering dietetyczny? Previous item Pudełkowe jedzenie jako... Next item Korzystanie z cateringu...

Dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie, pozwalające nam dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i odpowiedniej liczby kalorii. Niestety, nie tylko w jedzeniu znajdują się kalorię. Jeśli poza posiłkami zdecydujemy się na nieodpowiednie napoje, możemy zaprzepaścić wszystkie efekty diety. Warto zatem wiedzieć co powinniśmy pić, a czego się wystrzegać.

Co pić stosując catering dietetyczny?

Do tematu napojów należy podejść bardzo odpowiedzialne. Podstawowym płynem powinna być oczywiście woda. Jej spożywanie jest niezbędne, ponieważ ludzki organizm wykorzystuje ją w trakcie wszystkich procesów metabolicznych. Jest ona obecna również podczas przemiany tłuszczu w energię. Z tego względu pełni ważną rolę przy odchudzaniu. Poza tym zawiera wiele pierwiastków korzystnych dla naszego organizmu.

Co zrobić, gdy zwykła woda się nam znudzi?

Jeśli neutralny smak zwykłej wody nam spowszednieje, nie musimy pić jej na siłę. Są różne sposoby, które pomogą nadać jej smaku. Jeśli dodamy do niej zioła np. mięte, sok z cytryny, plastry imbiru lub owoców, uzyskamy aromatyczny, orzeźwiający, a do tego zdrowy napój. Decydując się na różne warianty dodatków, możemy codziennie pic wodę o innym aromacie i smaku. Jeśli bardzo tęsknimy za słodkim smakiem pitych do tej pory napojów, możemy ewentualnie dodać jedną łyżeczkę cukru lub dwie łyżeczki miodu na każde 1,5 litra wody.

Czego powinniśmy się wystrzegać

W trakcie diety powinniśmy zrezygnować z wszystkich napojów alkoholowych. Nie zalecamy również wszelkiego rodzaju słodzonych napojów, w tym nektarów czy kompotów. Warto również zrezygnować z nawyku słodzenia kawy lub herbaty. Innymi słowy, najlepiej wystrzegać się wszystkich płynów, których spożywanie dostarczy nam dodatkowych kalorii. Ich spożywanie może spowolnić proces odchudzania lub nawet zupełnie go zniweczyć.

Zrezygnować powinniśmy również z napojów energetycznych. W ich składzie znajduje się bardzo dużo cukru, a ponadto zawierają chemiczne dodatki, takie jak barwniki, czy aromaty.

Dla osób, które nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez popularnego “energetyka”, doskonałą alternatywą będą te napoje w wariancie bezcukrowym. Mimo wszystko dużo bardziej zalecanym napojem pobudzającym jest kawa i herbata.